Vlastnosti
Objem 0,75 l
Obsah alkoholu 12 %
Obsah cukru suché - 4,2 g/l
Odrůda Ryzlink Vlašský
Klasifikace ODK
Archivace 8 let
Ročník 2020
Původ
Země původu Česká rep.
Vinařská oblast Dolní Dunajovice - Plotny
  • Vinařství: Šoman
  • Dostupnost: Na skladě

Tagy: Ryzlink Vlašský, Morava, Dolní Dunajovice, Šoman, bílé, suché, ODK,

225 Kč
Cena bez DPH: 186 Kč

Vinařství ŠOMAN je rodinná vinařská firma založená v roce 1999, která sídlí v obci Dolní Dunajovice.
Firma obhospodařuje 8,5 ha vinic s roční produkcí 50 000 litrů vína. Všechny odrůdy jsou vysázeny ve vinařské trati „Plotny“ na středně těžkých hlinitých půdách s jihovýchodní expozicí a jsou obdělávány s důrazem na šetrnou agrotechniku a velkým podílem ručních prací.


Úžasný minerální vlašák od rodiného vinařství Šoman, který Vás na první dojem zaujme svojí bohatou odrůdovou aromatikou. V chuti je krásně živé, středně plné a lehce šimravé na jazyku. 

Krásná žlutozelená barva. Typické odrůdové aroma medu a vlašských ořechů. Příjemná chuť se stopou sušených plodů s minerální dochutí.


Ryzlink vlašský je stará, odrůda vinné révy a je prokázáno, že k odrůdě Ryzlink rýnský nemá žádný příbuzenský vztah. Nejčastěji se uvádí, že vznikla ve Francii, odkud se rozšířila do okolí Heidelbergu, do Porýní a později, v 19. století do oblasti Dolního Rakouska a do Maďarska. Ve Státní odrůdové knize České republiky je odrůda zapsána od roku 1941. Ryzlink Vlašský je pro vinařství Šoman stěžejní odrůdou a to nejen díky poloze. Tento Vlašák pochází z hroznů přímo pod Pálavou kousek od Perné, trat Levá Bavaorská. Jejich Vlašák je každoročně velmi dobře hodnocen na různých výstavách a soutěžích a to i v zahraničí. Víno světle zlaté barvy se zelenkavými odlesky. Aroma sušených plodů, fíku ale i lipového květu. Harmonická medová chut s tóny sušených plodů, lehkou mineralitou a křupavou kyselinkou.Odrůdové složení: Ryzlink Vlašský

Doporučené párování: Skvěle se hodí k výrazné úpravě sladkovodních ryb, ale i krevety, přírodní vepřové nebo tvrdé sýry.. Servírovací teplota optimálně 9 - 12 °C

Obsah alk.:  12 %