Vlastnosti
Objem 0,75 l
Obsah alkoholu 13 %
Obsah cukru suché
Odrůda Gamay
Klasifikace Beaujolais-villages
Archivace 3 roky
Ročník 2020
Původ
Země původu Francie
Vinařská oblast Beaujolais

Tagy: Gamay, Beaujolais, Burgundsko, Francie, červené, suché,

390 Kč
Cena bez DPH: 322 Kč

Od ročníku 2018 vinařství produkuje naturální Beaujolais-villages GAM s dovětkem "Nikdy bez mého GAMay" (Jamais sans mon Gamay). Hrozny pocházejí za dvou zcela odlišných terroirů: jedním je rovinatá parcela s převahou písků a druhým na svahu ležící vinice  s názvem Les Extrêmes, jejiž podloží je tvořeno žulou, jíly a naplaveninami.

Manuální sklizeň a přísná selekce hroznů jsou samozřejmostí. Kvašení - formou karbonické macerace -  musí proběhnout rychle (5 – 8 dní), aby byly extrahovány pouze ovocné složky. Do vykvašeného moštu nebyly přidány žádné kvasinky, takže malolaktické kvašení bylo nastartováno spontánně. Během celého fermentačního procesu nebyl použit jediný miligram síry, tperve v samotném závěru při stáčení do láhví, bylo pro stabilitu vína použito naprosto minimální množství, které nepřesáhlo 30 mg/l.

  • Granátová barva, aroma červeného ovoce.
  • V ústech je víno jemné a elegantní. Přirozená ovocnost představuje klasický styl apelace Beaujolais-Villages.


Domaine Lathuilière-Gravallon je rodinné vinařství, produkující jedenáct vín pěti různých apelací, především kategorie Beaujolais Cru. Společnost řídí Cathy a Cédric Lathuilièrovi, zástupci páté generace rodiny, jenž vinařství založila už roku 1875.


Veškeré procesy tu probíhají v autentickém duchu tradice. Půda mezi řádky je přirozeně zatravněná, práce ve vinici probíhají jen s minimálním využitím mechanizace. Sklizeň je samozřejmě manuální, třídění hroznů pečlivé – k dalšímu zpracování míří pouze zdravé a plísněmi nenapadené hrozny. Již deset let nejsou ve vinicích používány žádné prostředky na hubení plevele a fytosanitární ochrana omezena jen na nezbytné minimum.