650 Kč Cena bez DPH: 537 Kč

420 Kč Cena bez DPH: 347 Kč

890 Kč Cena bez DPH: 736 Kč

290 Kč Cena bez DPH: 240 Kč

270 Kč Cena bez DPH: 235 Kč

350 Kč Cena bez DPH: 289 Kč

399 Kč Cena bez DPH: 330 Kč
Zobrazuji 1 až 7 z 7 (celkem stran 1)
Rheingau
Rheingau

Oblast Rheingau je neodmyslitelně spjatá s Rieslingem a současně patří k nejmenším a nejdůležitějším vinařským regionům celého Německa. Má pouze 36 km na délku a leží na severních březích Rýna a Mainu mezi městy Bingen a Mainz. Celková rozloha vinic Rheingau je 3155 hektarů. Z toho více než  80 % plochy patří Ryzlinku rýnskému.

Vinařská oblast má bohatou a pestrou historii. Za návštěvu stojí starobylé hrady a kláštery. Mezi ty nejznámější patří hradbami obklopené městečko Bacharach, Loreley nebo Eltville, nejstarší město celé oblasti. Kousek od něj se nachází vinařství Verwaltung der Saatsweingüter Eltville, jehož historie sahá až do roku 1135. Bylo založeno mnichy z řádu Kloster Eberbach, jejichž klášter je dodnes dostupný k prohlídce.

Řeka Rýn, která protéká touto celou oblastí, vytváří ideální podmínky pro rozvoj ušlechtilých plísní Botrytis cinerea. Ta má vliv na suchost vína, a proto se v minulosti vinaři oblasti Rheingau zaměřovali na výrobu sladkých vín. V současnosti od toto upustili a téměř 85 %  vín je suchých. Sladká vína z Rheingau jsou ale stále nesmírně ceněná. V oblasti se pěstují převážně bílé odrůdy. Nejznámější odrůdou je Riesling, v menší míře se pěstuje Müller Thurgau a Rulandské bílé. Z červených odrůd se pěstuje Rulandské modré.

Převládá zde kontinentální klima (teplá léta, chladné zimy). Vinice v oblasti jsou chráněné před chladným větrem vrchovinou Taunus a využívají teplo odrážející se od řeky Rýn. Průměrné roční teploty se pohybují pouze kolem 10 °C (10,6°C) a průměrný úhrn srážek je 582 mm ročně. V létě si proto oblast vyžaduje delšího slunečního svitu, aby hrozny Rieslingu mohly plně dozrát i při mírných teplotách.