1 170 Kč Cena bez DPH: 967 Kč

315 Kč Cena bez DPH: 260 Kč

760 Kč Cena bez DPH: 628 Kč

530 Kč Cena bez DPH: 438 Kč

1 250 Kč Cena bez DPH: 1 033 Kč
Zobrazuji 1 až 5 z 5 (celkem stran 1)
Pfalz
Pfalz

Oblast Pfalz je druhým největším vinařským regionem Německa. Až do roku 1922 byla známá pod názvem Rheinpfalz, ale poté došlo ke zkrácení a u nás ji tak často "počešťujeme" pod názvem Falcko. Stejně jako Alsasko na francouzské straně, má i Falcko nejsušší a nejteplejší podnebí ze všech oblastí v Německu. Svůj podíl na tom má mikroklima vytvářené deštným stínem na úpatí svahů, kde je vysázena většina vinic. Rozmanitá půda ve škále od pískovce, vápence až po hlínu má za následek široké spektrum stylů a chutí, které dodávají pfalckým vínům jedinečnost a osobitý ráz. 

Centrem regionu je tzv. Nové Město na Vinařské Stezce (Neustadt-an-der-Weinstrasse) a v jeho okolí můžeme najít malebné vinařské obce a malá vinařství. Jižně od Nového Města se nachází oblast přezdívaná Gurmánský kout Falcka (Feinschmeckerecke der Pfalz), který se v posledních letech stává čím dál více populární především díky mladým ambiciózním vinařům, kteří se soustředí na kvalitu a jedinečnost každé lahve. 

Celkem je vinnou révou osázeno 23 400 hektarů a oblast produkuje více než 2,5 milionů hektolitrů ročně. Za nejlepší a nejčastěji produkované víno je považován Ryzlink rýnský, který je charakteristický svou až medovou chutí. Je tak kontrastem k lehčím a minerálovitým ryzlinkům z oblasti Mosely. 

Mezi další odrůdy patří Kerner, Müller-Thurgau, Dornfelder, Portugieser nebo Grauburgender. Místní specialitou je růžové víno Badisch Rotgold, což je směs rulandského šedého a modrého