235 Kč Cena bez DPH: 194 Kč

310 Kč Cena bez DPH: 256 Kč

295 Kč Cena bez DPH: 244 Kč

250 Kč Cena bez DPH: 207 Kč

295 Kč Cena bez DPH: 244 Kč

340 Kč Cena bez DPH: 281 Kč

295 Kč Cena bez DPH: 244 Kč
Zobrazuji 1 až 7 z 7 (celkem stran 1)
Weinviertel
Weinviertel

Pojem Weinviertel označuje největší vinařské území na severovýchodě Rakouska a zahrnuje bohatství půdních typů i druhů vín. Je to kolébka hlavní rakouské odrůdy Veltlínské zelené s regionálně typickým charakterem a značkou Weinviertel DAC. V oblasti se nachází 16 tisíc ha vinic, o které se stará 10 tisíc lidí. Na 85 procentech plochy jsou vysázeny odrůdy bílé.

Region má mírné kontinentální klima s teplými panonskými vlivy a sprašový typ půdy přináší mnohovrstevnatá vína. 

Vzhledem ke své velikosti si Weinviertel může dovolit nabídnout pestrou odrůdovou skladbu. Weinviertel DAC je ale vždy výrazné Veltlínské zelené s regionálně typickým chuťovým profilem, s tóny zeleného, bílého a u vyzrálých vín také černého pepře, s ovocnou chutí a příjemným obsahem svěžích kyselin  (tomu se pak ve Weinviertelu říká "Pfefferl"). Tyto tři charakteristické složky posloužily v roce 2003 k definování kritérií pro "Weinviertel DAC ".

Vyzkoušejte ale také Chardonnay a Rulandské bílé a rovněž Zweigeltrebe a Modrý Portugal na „ostrově červeného vína“ – v obcích Jetzelsdorf, Haugsdorf nebo Mailberg.

Weinviertel je pojem pro každého příznivce dobrého vína. Jméno této největší rakouské vinařské oblasti získává i stále větší mezinárodní věhlas.