Valencia DO
Valencia DO

Valencijský region hraničí na severu s Katalánií, na západě s Aragonem a Kastilií-La Manchou, na jihu s Murcií, na východě tvoří přirozenou hranici dlouhou 485 km Středozemní moře. Patří do provincie Valencijské společenství. Hlavním městem je Valencie (katalánsky València, španělsky Valencia). Počtem obyvatel je třetím největším městem Španělska a nachází se u ústí řeky Turia na úrodné půdě zvané „La Huerta“ (doslovně zeleninová zahrada). V ulicích města se mísí odkazy na románský, gotický, renesanční i barokní styl, přesně tak, jak město ovlivňovali v minulosti různí panovníci. Některé z památek jsou zapsány na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a určitě stojí za navštívení. Na každém kroku nás zde doprovází známky historie, nechybí však ani nádherné pláže a příjemné azurové moře.

Provincie má každému co nabídnout, a kromě relaxu a historie se zde vyrábějí i bezkonkurenční vína.  Jde zde středomořské klima se suchými a horkými léty a mírnými zimami. Daří se tu například olivám a mandloním, které jsou velmi odolné a nepotřebují k životu tolik vody. Při návštěvě si nenechte ujít ochutnávku pravé Valencijské Paelly!

Důležitým prvkem celé oblasti je rozmanitost, která se vepsala i do charakteristiky jednotlivých vín. Každé je zcela jedinečné a stojí za to ochutnat všechny. Nejlépe přímo v hlavním městě! Hlavní vinařské podoblasti jsou: Valencia DO, Jumilla DO, Utiel-Requena DO, Alicante DO a další.


V této kategorii nejsou žádné výrobky.