Ribera del Guadiana
Ribera del Guadiana

Ribera del Guadina patří mezi jednu z nejnovějších oblastí označenou denominací DO. Získala ji totiž až roku 1999. Na rozvoj kvalitních vín měly v poslední době velký vliv dotace, které místní vinaři získali k ošetřování starých vinic a výsadbu vinic nových.

Oblast se dělí na dvě provincie - Badajóz a Cáceres a leží v kraji Extremadura, což znamená kraj za řekou Duero. Jméno se dá také rozložit na  'extremamente duro' (extrémně tvrdý), což se pojí s drsnou historií kraje. Ve středověku byl totiž místem střetů křesťanských a muslimských vojsk.

Ribera zaujímá západní část Španělska, na západě hraničí s Portugalskem, na jihu a jihozápadě s Andalusií, na východě s Kastilii-La Manchou, na severu s Kastilii-León. Jde o oblast, která je snad z celého Španělsko nejméně poznamenaná civilizací. Mimo vinařství zde převažuje tradiční hospodářství, chov dobytka, polaření, sady, olivové háje, mandlovníky a korkové duby. Na své si přijdou i nároční gurmáni, protože se zde vyrábí ta nejlepší šunka na světě z Iberských prasat. 

Díky své jedinečnosti je označovaná za "přírodní ráj Španělska". 


V této kategorii nejsou žádné výrobky.