490 Kč Cena bez DPH: 405 Kč

230 Kč Cena bez DPH: 190 Kč

299 Kč Cena bez DPH: 247 Kč

330 Kč Cena bez DPH: 273 Kč

420 Kč Cena bez DPH: 347 Kč

380 Kč Cena bez DPH: 314 Kč

399 Kč Cena bez DPH: 330 Kč

570 Kč Cena bez DPH: 471 Kč

490 Kč Cena bez DPH: 405 Kč

570 Kč Cena bez DPH: 471 Kč
Zobrazuji 1 až 10 z 10 (celkem stran 1)
Kamptal
Kamptal

Kamptal, oblast s voňavými víny chutí slunce a ovoce. Dominantou je řeka Kamp, která teče od severu k jihu a teplé klima několik kilometrů před jejím ústím do Dunaje výrazně ovlivňuje zrání hroznů. Zvláštní aroma vín z Kamptalu mají také mimo jiné na svědomí i teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. Slunečné dny půdu prohřívají. Chladné noci, dané blízkostí regionu Waldviertel, na druhou stranu přinášejí kořennost vín, jemnou kyselinku a zcela charakteristický a nezaměnitelný ráz minerálů. Vína tak mají zvláštní nerostnou příchuť, která je jedinečná.

Region se vyznačuje sazbou především bílých vín, Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského, dobře se tu vede i odrůdám Rulandské bílé a Chardonnay, Sauvignon blanc nebo Muškát. Do popředí se ale v posledních letech dostávají i vína červená, kterým se tu daří díky dobré zemině a ideálnímu podnebí. Jejich chuť je pak jemně ovocná a odrůdy Zweigeltrebe nebo Rulandské modré jsou považovány za nejelegantnější v celém Rakousku.

Údolí Kamptal je rozmanité. Řeka Kamp vyřezala do profilu krajiny strmé skalní stěny, které se ale směrem k jihu otevírají, a proto se staly sídlem mnoha vinic.

Celkem 3868 hektarů vinohradů v regionu sice není tolik jako v sousedním Weinviertel, je to však dost k tomu, aby se víno považovalo za důležitou součást života. Najdeme tu legendární vinohrady, které sklízejí obdiv na soutěžích doma i v cizině. Srdcem oblasti Kamptal je největší vinařské město v Rakousku – Langenlois, „Lange Stadt am Loisbach“ (dlouhé město na potoku Loisbach). Velikou turistickou atrakcí je Loisium – futuristicky vyhlížející návštěvní centrum u městečka Langenlois, věnované pěstování a výrobě vína. 1,5 km dlouhá a asi 90 minut trvající trasa vede nadzemními i podzemními prostory se starými sklepy, s ukázkami historické i moderní výroby vína a pěstování vinné révy v oblasti Weinviertelu. Celá stavba je symbolem symbiózy tradice a inovace, která charakterizuje oblast Kamptal.